تایپ سریع

حرفه ای تایپ کنید ، تایپیست حرفه ای شوید

مهارت تایپ سریع و درست از هنرهایی است که هر کاربر و علاقمند به رایانه آرزوی داشتن آن را دارد . این مهارت تنها در صورت داشتن دو فاکتور مهم تمرین بسیار و گذشت زمان قابل دستیابی است .

چنانچه مایل به پیشرفت در این زمینه و رسیدن به حد تایپیست های حرفه ای باشید، تنها چیزی که علاوه بر آموزش نیازمند آن هستید تمرین زیاد است. اگر روزی سرعت تایپ شما به 100 کلید در دقیقه رسید، شما یک حروف چین (تایپیست) نیمه حرفه ای و چنانچه به 180 حرف در دقیقه برسید یک حروف چین کاملا حرفه ای و واجد شرایط دریافت مدرک بین المللی تایپ از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور به شمار می آیید.

اما تا به حال شده بخواهید سرعت تایپ خود را اندازه بگیرید ؟ فکر می‌کنید چقدر بتوانید سریع و با کمترین اشتباه تایپ کنید ؟

سایت fast-fingers.com یک ابزار آنلاین جالب برای اندازه گیری سرعت تایپ در اختیارتان قرار می‌دهد .

نکته جالب در این سایت پشتیبانی از زبان‌های مختلف از جمله زبان فارسی است .

در این سایت می توانید سرعت تایپ خود را بسنجید . کافی ست واژه های داده شده را تایپ کنید.  کلمات نمایش داده شده گزیده ای از پرکاربردترین واژگان زبان پارسی هستند. با هر بار تلاش شما برای ثبت رکورد جدید؛سرعت تایپ شما بهبود می یابد .

شما 60 ثانیه فرصت دارید تا لغات نمایش داده شده را در کادر مربوط تایپ کنید ، هر چه که تعداد کلمات بیشتری را طی 1 دقیقه و به صورت صحیح وارد کرده باشید ، امتیاز بیشتری خواهید گرفت .

در پایان  ضمن نمایش امتیاز کسب شده ، امتیاز شما با سایر شرکت‌کنندگان به مقایسه گذاشته خواهد شد و می‌توانید رتبه خود را نسبت به سایر رقبا مشاهده کنید .

 

منبع :

اینم آدرس سایت تست تایپ

http://10fastfingers.com/typing-test/persian

 

یادتون نره حتما عضو بشوید وبعد ازتست حتی اگه تست ضعیفی رو ارائه دادید برای ما نتیجه ی تست رو ارسال کنید منتظرتون درقسمت نظرات هستیم .

اینم آدرس منبع نوشته های بالا

http://www.shahvar.net/1389/08/15/persian-type-speed-test/

/ 4 نظر / 18 بازدید
نـــ حـــ

کلمه بر دقیقه (WPM) 41 ضرب کلید 206 (206 | 0) کلمات درست 37 کلمات نادرست 0 You are better than 92.05% of all users (position 165 of 2076 - last 24 hours)

نگار

سلام من 79.34شدم خوبه یا نه؟

بیتا

سلام * جالب بود* امتیاز من 17 کلمه در دقیقه شد [قهقهه]