محمدجوادظریف

  آقای ظریف گفت که «غربی‌ها از چهار تا تانک و موشک ما نمی‌ترسند» و از دانشجوی منتقد خود پرسید: «آیا شما فکر کرده‌اید آمریکا که با یک بمبش می‌تواند تمام سیستم‌های نظامی ما را از کار بیندازد، از سیستم نظامی ما می‌ترسد؟»
  غربی ها ازمردم ایران میترسند

این سخنان، بلافاصله با واکنش منتقدان توافق ژنو مواجه شد.


پاسخ مصلحی وزیزسابق اطلاعات به اظهارات ظریف:

وزیر سابق اطلاعات تأکید کرد: امروزه برخی‌ها در دانشگاه‌ها می‌گویند آمریکا در مدت 10 دقیقه می‌تواند تشکیلات نظام و هسته‌ای ما را از بین ببرد، برای این افراد زود است که قدرت نظامی ایران را بشناسند.

سایت‌های خبری نزدیک به نهادهای امنیتی و نظامی در ایران نیز با انتشار اخباری، وزیر امور خارجه را به «دسته گل به آب دادن» متهم کردند.

از جمله سایت رجانیوز که اظهارات آقای ظریف را به سخنان مسئولان اسرائیلی و غربی تشبیه کرد و نوشت: «این سخن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیست. سخن وزیر جنگ آمریکا و فرانسه و انگلیس هم نیست. این دسته گلی است که جواد ظریف در دانشگاه تهران به آب داد.

پاسخ روزنامه کیهان به اظهارات اخیرمحمدجوادظریف :

اقای ظریف کمی سنجیده تر واگاهانه تر

«اظهارات نسنجیده و تأمل برانگیز دکتر ظریف نشان داد ایشان هر اندازه در مکالمه با دیپلمات‌ها و سیاستمداران بین‌المللی متبحر‌ند اما متأسفانه با زبان و گویش شایسته و بایسته با مردم خود غریب و ناآشنایند.»
داریوش سجادی از همکاران سابق نشریات زنجیره‌ای با بیان این مطلب می‌نویسد: ایشان در نشست اخیر خود با دانشجویان در دانشگاه تهران فرموده‌اند: «غربی‌ها از چهار تا تانک و موشک ما نمی‌ترسند. آیا شما فکر کرده‌اید که آمریکا که با یک بمبش می‌تواند تمام سیستم‌های نظامی ما را از کار بیندازد، از سیستم نظامی ما می‌ترسد؟‌آیا واقعاً به خاطر سیستم نظامی ماست که آمریکا جلو نمی‌آید؟»
وی می‌افزاید: قطعاً ایشان نمی‌توانند در کنار اتحاد و پایمردی مردمی منکر توانمندی نظامی کشور خود باشند و در کسوت «رئیس دیپلماسی کشور»‌ این چنین رسوا و عریان خود را در مقابل دشمن خارجی خلع سلاح نشان دهند. این امر موید آنست که سیاستمداران ایرانی ولو در سطح دکتر ظریف علی‌رغم همه شایستگی‌ها از درک توانمندی‌های نظامی کشورشان محروم مانده‌اند. ظاهراً بی‌مناسبت نیست تا به منظور توجیه و اطلاع فرزندان انقلاب در عرصه دیپلماسی سرهنگان ایران یک تور فشرده به منظور آشنایی سیاسیون با توانمندی‌های نرم‌افزارانه و سخت‌افزارانه نظامی کشور برگزار نمایند تا آنگاه دکتر و یاران دکتر با قوت و اشراف بیشتر از موقعیت ایران، سنگربان سرحدات سیاسی محوله خود باشند.
سجادی در پایان نوشت: دکتر ظریف در مقام یک وزیر خارجه بهتر از هر کسی باید با آموزه‌های «کلازوویتس»‌ آشنا باشند که دیپلماسی و میلیتاری مکمل یکدیگرند و اگر ایشان تاکنون توانسته‌اند در ژنو خوش بدرخشند این درخشش قبل از مهارت‌های شخصی مدیون تدبیر و مکر و مانورهای سنجیده و موثر و قدرتمند نظامیان ایران در عراق و افغانستان و سوریه و لبنان طی سالیان گذشته بوده که گلوی آمریکا را در این مناطق آنچنان مدبرانه در چنگال خویش گرفتند تا اینک و امروز دکتر ظریف در عرصه دیپلماسی بتواند بستر را برای پیش روی خود مهیا ببینند.
شایان ذکر است بسیاری از مقامات سیاسی و نظامی آمریکا بارها تصریح کرده‌اند که با توجه به شکست‌های آمریکا در عراق و افغانستان و جنگ نیابتی سوریه، کاملاً روشن است که آمریکا قادر نیست وارد جنگی موفق با ایران شود و در صورت وقوع هر نوع جنگی، ایران ضربات راهبردی گسترده‌ای وارد خواهد کرد.

پاسخ سربازان جنگ نرم امام خامنه ای به اظهارات اخیرمحمدجوادظریف :

اقای ظریف تاجایی که مامیدانیم امام خامنه ای شماوهمراهانتان رافرزندان انقلابی خودمعرفی کردند واگرتابه حال منتقدان شماخطوط قرمزی رادرمورد شما وهمراهانتان درنظرمیگیرند فقط به احترام بیانات امام خامنه ای میباشد پس خدایی نکرده ازاین سخنرانی واین مدالی که امام خامنه ای به گردن شماعزیزان انداخته وشماراانقلابی خطاب کردند سوء استفاده نکنیدبه طوری که هرصحبتی درهرجایی زده شود حال که این مدال ازطرف امام خامنه ای به شما داده شده است می طلبدشاخصه های فردانقلابی رادرخودبه گونه ای ایجادوتقویت کنید که مردم ایران وحتی مزدوران امریکایی آن راببینند. ازاین رو برخی شاخصه راکه مردم هم توقع دارند داشته باشید را متذکرمیشویم:

یکی از شاخص‌های انقلابی بودن را می‌توان در این دانست که انقلابی واقعی، جان و مالش را می‌گذارد تا انقلاب با خطر روبه‌رو نشود و در عین حال رشد و نمو یابد.

(تلنگر یک :توقف پیشرفت های هسته ای باهردلیلی خواست ملت ایران وخواست امام خامنه ای این نبوده ونخواهدبوداین یکی از شاخصه هابود که درشما دیده نشده ونیازمند تقویت آن هستید )

به همین دلیل ممکن است مال، ‌آبرو و حتی فرزندانش را در این راه فدا کرده تا انقلاب در مسیر درست و به حق خود حرکت کند.

فرد انقلابی اگر مصلحتی بیندیشد فقط بر اساس مصلحت انقلاب و در چارچوب فرمایشاتی است که ولایت امر تعیین می‌کند بدون اینکه از این چارچوب‌ها گامی فراتر یا عقب‌تر بگذارد.

( تلنگر دو: آیاضعیف نشان دادن قدرت نظامی ایران دربرابر قدرت نظامی ایران خواست وامر ولی بوده آیا باتوجه به شناختی که ازولی داریم این صحبت های شما درجمع جوانان دانشگاهی به نفع مملکت ومورد تایید امام خامنه ای است؟

آیا شما انقلابی ها همیشه دربرابردشمن خود ضعف نشان میدهیدوازدشمن برای خود ابرقدرت می سازید ماکه ازیک فرد انقلابی این راتوقع نداریم

آیا ترسوبودن هم جزء شاخصه های فرد انقلابی است ؟

آیا گل به خودی هم جزء شاخصه های فرد انقلابی است ؟

آیا ؟

ایا ؟)

وهزاران سوال دیگر وهزاران صحبت دیگرکه قصد داشتیم بنویسیم ولی یکی از راه های شناخت فرد انقلابی ازفرد انقلابی نما صبر وتحمل است تااوخودرا بهتر نشان دهد

امیدواریم این نشان دادن واین شناخت بهتربه بهای نابودی ایران و تضعیف مردم وملت سلحشوروهمیشه درصحنه ی ایران تمام نشود

امیدواریم این شناخت طول نکشد وبرهمه ی مردم روشن تروواضح ترشود

امیدواریم ایران وایرانی همچون قبل باقدرت واقتدار به جهانیان شناسانده شوند

امیدواریم دیگه تودانشگاه ها جوانان ازقدرت نظامی کشورشون به دروغ و باناآگاهی ناامید نشوند تا تن به ذلت دهند


راستی 72 یارایمانی  روز عاشورا بیشتر بود یا ده ها هزارنفر لشگرکفر

بعضی وقت ها فکر میکنیم اقای ظریف اگر روزعاشورابودند بادیدن عظمت وتجهیزات  لشکر کفر تسلیم میشدند بدون درنظرگرفتن ارزشها

انشاالله که این فکر اشتباهی درذهن می آید وزود هم می رود

منابع :

روزنامه کیهان

فرهنگ نیوز

رادیو فردا

وبلاگ پایگاه شهید سید حسین هدایی - قم

/ 3 نظر / 72 بازدید
موسی زاده

با عرض سلام میلاد با سعادت امام موسی کاظم به شما و خانواده محترمتان تبریک عرض میکنم موسی کاظم شده اسرار دین کنده و زنجیر شده از دست کین

محمداکبری

دلم گرفته خدا را تو دلگشایی کن من آمدم به امیدت تو هم خدایی کن به بوی دلکش زلفت که این گره بگشای دل گرفته ی ما بین و دلگشایی کن

اميرحسين

با سلام وبلاگ قشنگي داريد من هميشه از مطالب وبلاگ شما استفاده مي كنم شما به من لينك هستيد موفق باشيد