شهیدعلی ورزنده

 در پرتاب بمب های دستی و سه راهی به طرف گاردی ها و نیرو های مخالف با این نظام و خواسته مردم  مثال زدنی بود.

زمانی که در  شیراز درگیری های سخت و طاقت فرسا بود به درخواست یکی از مبارزان از اهالی شیراز جهت رساندن سه راهی با یک ساک پر از سه راهی با کمال خونسردی 80 کیلومتر را پیاده به سوی بخش لامرد فارس رفت در حالی که ساک پر از سه راهی را با خود حمل می کرد .

 در آن جا با هوش و ذکاوتی که داشت دستگاهی شبیه خمپاره انداز درست کرد و در همان جا بود که برنامه خلع سلاح 11 پاسگاه ژاندارمری را مطرح کرد و در همان زمان به وسیله یکی از روحانیون مبارز از امام(ره)استفدا شد و امام (ره)اجرای طرح درآن زمان را مصلحت ندیدند و علی تسلیم محض ولی امر زمان شد.

درهمان زمان به خانه های سازمانی ارتش نیز سه راهی می برد و آن جا مشغول ساختن بمب های دستی می شد.

در قم طرح انفجار خانه های ساواکی ها را اغلب او تهیه می کرد.

تمام دیوارهای شهر قم برای او انبار باروت و مواد منفجره بود. در تمام نقاط شهر مکان هایی برای جاسازی سه راهی و گوگرد درست کرده بود.

 در جریان انقلاب هماهنگی نیروهای مبارز قم را در گوشه و کنار شهر برعهده داشت و همه جا یارانی داشت.

ایمان،اخلاص و صبر او نمونه بود.در بهترین وضعیت مادی هم قبول نمی کرد مسایل شخصی را بر مسایل انقلاب ترجیح دهد.

او در همه جا حاضر بود.هرکجا مبارزه بود علی هم بود با شهید محمد منتظری به سوریه رفت و به هنگام نصب عکس امام دستگیر شد. در همان جا علی با مرد به اصطلاح شماره 2 فلسطین به خاطر مسئله کمک به مبارزین فلسطینی برای شرابخوری درگیر شد .

با شروع غائله کردستان علی به آنجا شتافت.

 ایثارگری های او به همراه همرزمان شهیدش ،شهیدان«پیرویسی»، «وکیلی» و «جودی»در سنندج سقز و بانه در میان رزمندگان از به یادماندنی ترین خاطرات است.

در همان زمان که در کردستان بود با شنیدن خبر حمله عراق به ایران یک گروه ضربتی به همراهی علی شروع به مین گذاری مسیر کردند و سه چهار بار عملیات سخت برون مرزی علیه مزدوران بعثی انجام دادند که هر کدام 3 روز به درازا می کشید.

 سرانجام در بانه با هیئت به اصطلاح حسن نیت و داریوش فرهر خائن درگیری شدید پیدا کرد و به قم بازگشت،ولی چندی نگذشت و این بار به مریوان رفت.

در مریوان بود که خبر تظاهرات به نفع قطب زاده خائن در قم را در روزنامه خواند.

 با سرعت به قم آمد تا بداند چه کسانی اجازه داده اند در قم به نفع قطب زاده منافق راه پیمایی شود علی آمد و مرحله جدیدی از مبارزه علیه منافقین و لیبرال ها در قم آغاز شد. علی در زمانی که هنوز ماهیت منافقین آشکار نشده بود به همراهی دوستان مقر  آنان را تسخیر کرد.او جلسات افشاگری علیه منافقان و لیبرالها در قم به راه انداخت تا جایی که وقتی منافقین نام او را می شنیدند لرزه بر اندامشان می افتاد.

 زمانی که سلامتیان مائوییست خائن به قم می آمد آرامش را از او می گرفت.

علی در همین زمان ستاد ناحیه مقامت 2 را در چهارمردان راه اندازی کرد.در میان همه ستادها نام علی می درخشید.با عشق عجیبی که به شهیدان بهشتی و رجایی داشت لحظه ای از مبارزه با بنی صدر خائن و اراذل و اوباش او دست نکشید.

در ایام دستگیری منافقین یکی از موثرترین نیروها بود که با بسیج نیروها و اعزام آنها به تهران نقش ایفا می کرد. پس از حادثه هفتم تیر چون یک گردان پرتجربه اطلاعاتی سران منافقین را دستگیر کردند و دفتر هماهنگی بنی صدر و روزنامه انقلاب اسلامی را تصرف کردند.

 در این ایام روز و شب نمی شناخت و منزل به منزل به دنبال منافقین در سوراخ خزیده می گشت و یک به یک آنها را دستگیر می نمود. در یکی از خانه های تیمی منافقین طرح انفجار جامعه مدرسین را کشف کرد .

علی با شور واشتیاقی که به جهاد و مبارزه داشت علاوه بر نقش موثر در صحنه های داخلی در جنگ علیه مزدوران بعثی نقش مهمی داشت.

سرانجام شهید«علی ورزنده»مشهوربه «علی کل احمد»در عملیات محمد رسول ا...(ص)هنگامی که فرماندهی 120 نیروی بسیجی و رزمنده را برعهده داشت در قله«عبادت»مریوان در اثر ترکش خمپاره زمانی دشمن در 11 بهمن1361 به درجه رفیع شهادت رسید.

شهادت او از نظر معنوی تاثیر بسزایی روی نیروهای انقلاب گذاشت زیرا علی در آن زمان یکی از فعالترین نیروهای حزب الله بود و با رفتن آن وظیفه دیگران برای پرکردن جای خالی آن زیاد می شد.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

/ 1 نظر / 66 بازدید

اجرکم عند الله